Organizacja imprez

6 typów najpiękniejszych zaproszeń ślubnych – inspiracje

Zaproszenia ślubne - inspiracje-min

Zaproszenia ślubne to moim zdaniem coś co powinno być zapowiedzią wesela. Jeżeli od początku decydujemy się na motyw lub kolor przewodni, to zaproszenia muszą to odzwierciedlać. W ten sposób możemy zasugerować gościom czego mogą się spodziewać, a niektórzy na pewno zechcą zrobić Wam przyjemność i strojem lub prezentem nawiążą do Waszej wizji.

Ja przekopałam wręcz internet w poszukiwaniu inspiracji i zauważyłam, że jest 6 przeważających stylów zaproszeń, które są teraz najpopularniejsze i najpięknejsze :

1. Rustykalne

To absolutny hit jeśli chodzi o motyw przewodni wesel. Widzę, że bardzo dużo par się na niego decyduje. Jest bardzo ciekawy, bo nawiązuje do życia zgodnie z naturą. Dominuje drewno, świeże kwiaty, szary papier i wszelkie naturalne tkaniny. Dziewczyny nakładają na głowy wianki zamiast welonów, co jest bardzo urocze i piękne.

Zauważam też jednak, że niestety wybieranie motywu rustykalnego zaczęło być modą bez zrozumienia tematu i decydują się na niego pary, które w życiu codziennym mają gdzieś naturę. To jest już straszna hipokryzja, bo po co robić wesele w innym stylu niż ten, który preferujemy na co dzień?

Spójrzcie jednak na te wspaniałe inspiracje jakie znalazłam. W stylu rustykalnym można wyczarować naprawdę boskie wesele.

zaproszenia rustykalne

zaproszenia rustykalne

 2. Eleganckie

Wyróżniają się tym, że są wykonane z wielką pieczołowitością, napisy często są kaligraficzne, a materiały z jakich są wykonane mają przepiękną fakturę. Takie zaproszenia są bardzo zdobne i idealnie pasują do wesela w stylu glamour.

zaproszenia eleganckie

zaproszenia eleganckie

zaproszenia eleganckie

3. Romantyczne

Zaproszenia romantyczne najczęściej są w pastelowych, przyjemnych barwach i zawierają element, który jest symbolem miłości danej pary. Bardzo popularne jest umieszczanie w nich własnych zdjęć wykonanych w romantycznej scenerii, co jest najwyraźniejszą formą personalizacji zaproszenia.

zaproszenia romantyczne

zaproszenia romantyczne

zaproszenia romantyczne

4. Unikalne

Zaproszenia unikalne mają za zadanie zaskoczyć i zaciekawić gości. Wyróżnia je niebanalna forma. Możemy spotkać zaproszenia, które trzeba samemu ułożyć z puzzli, czy nadmuchać balona, żeby odczytać zapisane na nim informacje. Takie zaproszenia przybierają formę biletu do kina, gazety, mapy lub są wygrawerowane w metalowej płytce. Mogą być również przygotowane jako magnes w czym niezastąpiona jest firma Magnet Cards. Takie zaproszenia mogą być naprawdę niesamowitą pamiątką, a przy ich tworzeniu ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

zaproszenia unikalne

zaproszenia unikalne

zaproszenia unikalne

5. Błyszczące

Te zaproszenia są bardzo efektowne. Brokat lub cekiny umieszczone w odpowiednich miejscach na zaproszeniu mogą dodać mu dużo szyku i elegancji, ale też pewnego szaleństwa. Mogą wyglądać wręcz biżuteryjnie, co na pewno będzie odpowiadać osobom, które lubią błyszczeć.

zaproszenia błyszczące

zaproszenia błyszczące

zaproszenia błyszczące

6. Z kokardą

Kokarda w kolorze przewodnim wesela może nadać zaproszeniu dużo uroku i wyrazistości, a porządnie wykonana prezentuje się naprawdę pięknie. Takie same kokardy możemy później umieścić na winietach, zawieszkach na wódkę, czy przewiązać nimi serwetkę na stole i dzięki temu cały motyw będzie bardzo spójny. W moich inspiracjach dominują zaproszenia firmy Projekt Ślub, ale nie mogłam się oprzeć, bo są naprawdę piękne.

zaproszenia z kokardą

Wszystkie inspiracje jakie Wam tu pokazałam wyszukałam na pintereście. Na moich tablicach jest jeszcze o wiele więcej przepięknych zaproszeń do pooglądania, więc zapraszam tutaj. Myślę, że na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

Jak podobają Wam się moje inspiracje? Wasze zaproszenia są z którejś z tych kategorii, czy może znalazłyście jeszcze coś interesującego? Jestem bardzo ciekawa! Pochwalcie się swoimi zaproszeniami.

 • Mi z tego zestawienia najbardziej spodobały się błyszczące 🙂 Nie dość, że skupiają na sobie uwagę, to jeszcze te w odpowiednim, stonowanym kolorze wyglądają bardzo elegancko 😀

  • Anesthka

   Tak, te błyszczące można naprawdę świetnie zaprojektować. Można dobrać fajny kontrastujący kolor, piękną czcionkę, elementy, które mają się błyszczeć (bo przecież nie musi całość) i można mieć naprawdę obłędne zaproszenia 🙂

 • Błyszczące skradły moje serducho. Gdybym miała wybierać w tym roku to na pewno postawiłabym na coś z brokatem <3

  • Anesthka

   Błyszczące zdecydowanie przykuwają uwagę i są bardzo eleganckie 🙂