Lifestyle

Nigdy nie przestawaj robić tych rzeczy. Nieważne ile masz lat.

Nigdy nie przestawaj

Wychodząc na spacer widzimy czasem roześmianych staruszków idących pod rękę. Z ich twarzy promieniuje szczęście i taki spokój, a my młodzi zmęczeni, ciągle za czymś biegnący, wiecznie spóźnieni, myślimy sobie, że jak będziemy na emeryturze, to też będziemy szczęśliwi, bo będziemy mieli dużo czasu i mniej zmartwień.

Serio? Czy naprawdę jesteśmy tak naiwni?

Jeżeli potrafisz cieszyć się z życia, to potrafisz to robić na każdym jego etapie! Nawet jak sprzątasz kupę swojego psa z chodnika (mam nadzieję, że to robisz).

Ci staruszkowie wiedzą, że są w życiu pewne rzeczy, których pod żadnym pozorem nie można przestać robić. To jest ich siłą i mądrością. Uczmy się od nich :

1. Nigdy nie przestawaj marzyć

To marzenia popychają Cię do działania. Sprawiają, że zaczynasz nad sobą pracować i kreować lepszą przyszłość. To dzięki nim wstajesz rano i nie poddajesz się nawet jeżeli los rzuca Ci kłody pod nogi. To one Cię uskrzydlają.

Jak można zrezygnować z czegoś takiego?

2. Nigdy nie przestawaj mówić „Kocham Cię”

To najważniejsze słowa jakie możesz powiedzieć swoim najbliższym osobom. Dają szczęście i poczucie bezpieczeństwa. To słowa, które zbliżają i koją skołatane nerwy.

Ludzie często myślą, że jak powiedzą je raz, to wystarczy na całe życie. Czy na pewno?

A jeżeli jutro już nie będzie osoby, której chciałaś to powiedzieć, czy na pewno nie będziesz żałować?

3. Nigdy nie przestawaj odkrywać

Instynkt odkrywcy mamy w sobie od dziecka. To właśnie wtedy jesteśmy wszystkiego ciekawi, wszystkiego chcemy dotknąć, wszędzie zajrzeć. To sprawia, że od najmłodszych lat się rozwijamy.

Dlaczego w późniejszych etapach życia sobie tego odmawiamy? Przecież każde nowe miejsce, każda poznana osoba, to nowa wiedza, nowe doświadczenia, a często nowa energia do zmian.

Nie odmawiaj sobie tego!

4. Nigdy nie przestawaj komplementować samej siebie

Doceniaj siebie za każdym razem, gdy zrobisz coś dobrze. Utrwalaj sobie w głowie swój pozytywny obraz. Nie myśl, że coś Ci się udało. Nie! Nie udało Ci się! Ty to zrobiłaś! Jesteś świetna, piękna, mądra! Musisz o tym pamiętać i budować swoją pewność siebie.

Być może masz przy sobie osoby, które mówią Ci dużo miłych rzeczy. Jesteś szczęściarą.

Ale nawet 100 takich osób nic nie pomoże jeżeli sama nie myślisz o sobie pozytywnie.

Powtarzaj codziennie „jestem zajebista!!!”. Przecież to prawda!

5. Nigdy nie przestawaj robić dobrych rzeczy

Pomaganie innym uskrzydla i daje dużo pozytywnej energii. Chyba nie muszę się o tym rozpisywać. Myślę, że bardzo dobrze o tym wiesz. Nie warto być samolubem. Dobro powraca!

6. Nigdy nie przestawaj wierzyć w siebie

Tak naprawdę na początku, gdy zaczniesz realizować szalony pomysł, że rzucasz pracę dla własnego biznesu, wyjeżdżasz z plecakiem w podróż życia, czy że będziesz wolontariuszem w skrajnie ubogim kraju, to wszyscy dookoła mogą pukać się czoło i mówić Ci, że jesteś niezrównoważona.

A Ty powinnaś się wtedy odwrócić na pięcie i robić swoje. Wierzyć, że osiągniesz swój cel.

To Ty musisz wiedzieć czego chcesz i do tego dążyć. A oni? Kiedyś Ci pozazdroszczą.

7. Nigdy nie przestawaj się uczyć

Dzięki temu nigdy nie będziesz stać w miejscu i nie zabraknie Ci inspiracji. Źródła wiedzy masz na wyciągnięcie ręki. Jeśli z nich nie skorzystasz, to możesz mieć pretensje tylko do siebie.

Chcesz się nauczyć makijażu, tańca, gry na gitarze? Włączaj internet i do dzieła kochana!

Ja ostatnio nauczyłam się robić hybrydki 🙂 Pochwalę się na IG! To moja nowa miłość 🙂

8. Nigdy nie przestawaj się uśmiechać

Sprawdzałaś kiedyś jak Twój uśmiech działa na przypadkowe obce osoby? Ja robię taki eksperyment każdego dnia. Wchodzę do sklepu – uśmiecham się, wchodzę na stację benzynową – uśmiecham się, idę korytarzem w pracy – uśmiecham się. Jaka jest reakcja? Wszyscy odpowiadają na ten uśmiech i nie jest on wymuszony. Każdy człowiek potrzebuje trochę serdeczności, więc dlaczego nie możesz być osobą, która będzie ją dawać?

9. Nigdy nie przestawaj się bawić

Powygłupiaj się czasami, nie bądź wiecznie poważna i stateczna. Boisz się co inni o Tobie pomyślą? A co im do tego? To oni mają smutne i szare życie z wyznaczonymi barierami i wiecznym dbaniem o tzw. „reputację”.

Znam starszego pana, który chodzi ze swoją wnuczką po mieście i zbiera pokemony. To jest dopiero gość, prawda?

10. Nigdy nie przestawaj robić miłych rzeczy

Mam do Ciebie pytanie : czy przy kasie w sklepie mówisz „dzień dobry”, „dziękuję” i „do widzenia”? Ja mówię i często spotyka mnie ze strony tych Pań zdziwienie, a później szeroki uśmiech. Ta Pani na początku się dziwi, bo mało kto jest dla niej miły, a przecież to tak niewiele nas kosztuje!

Spotkałam kiedyś na chodniku dziewczynkę na wózku inwalidzkim, która nie mogła poradzić sobie z oparciem, które wyskoczyło ze swojego zapięcia. Przede mną minęło ją obojętnie wiele osób. Podeszłam do niej i przypięłam jej to. Zajęło mi to 30s, a do końca życia nie zapomnę jej zaszklonych oczu, gdy mi dziękowała.

To naprawdę proste rzeczy. Nie ma tu nic, czego nie mogłabyś wprowadzić od zaraz, a mogą naprawdę wiele zmienić. Spróbuj!

 • Pani Poprawna

  Super motywujący wpis! Aż chce się zacząć działać i zmieniać swoje życie na lepsze 🙂 Poszłam na kurs tańca, zaczęłam wstawać codziennie o 8 rano, ale do chodzenia na siłownię nie mogę się zmusić – może jakiś motywator? 🙂

  • Anesthka

   Może pomotywujemy się razem w tym temacie? 😉 Bo ja też mam problemy z wzięciem się za ćwiczenia, zawsze zasiedzę się przy blogu 🙂

   • Pani Poprawna

    Miałam taki piękny plan, żeby zacząć chodzić od zeszłego tygodnia, ale mój organizm uznał, że to dobry czas na chorobę. Jak już znajdę motywację, to los rzuca mi milion kłód pod nogi. Chyba wszechświat nie chce, żebym chodziła na siłownię 😉

    • Anesthka

     Zrób mu na złość i zacznij ćwiczyć w domu 😉

 • Ja bardzo często staram się doceniać kasjerki w sklepach. Zazwyczaj mówię im coś miłego bo myślę sobie a co mi szkodzi. Być może jej poprawię tym humor a i ja lepiej się czuję kiedy komuś wyświadczę coś dobrego 🙂

  • Anesthka

   Oby więcej takich ludzi 🙂

 • Justyna Witkowska

  dodałabym nie przestawaj zachwycać się i nie przestawaj ufać 🙂

 • Każdy powinien się tych wytycznych trzymać 🙂

 • mam nadzieję, że zawsze będę pamiętać o tych rzeczach!:) Jak dotąd narazie mi się udaje:) Pozdrawiam!!

  • Anesthka

   Super! Pozdrawiam 🙂

 • Łatwo niestety zapomnieć o takich rzeczach 🙁

  • Anesthka

   I stąd ta przypominajka 🙂

 • Wspaniały tekst, taki jak lubię, wypełniony radością z codzienności, dostrzegający moc marzeń, fantastycznego uczucia, kiedy myślimy o innych. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale i też nowe możliwości, aby podchwycić szczęście, dać sobie radość i zapracować na spełnienie. 🙂
  Bookendorfina

  • Anesthka

   Wow, dziękuję!